akcelerator innowacjiTrwa rekrutacja do projektu „Akcelerator Innowacji – centrum synergii biznesu i nauki"! Rekrutacja do projektu trwa w sposób ciągły od 1 kwietnia 2013 r. do wyczerpania miejsc. Zakończenie projektu planowane jest do 30 czerwca 2015 roku.

Projekt „Akcelerator Innowacji – centrum synergii biznesu i nauki" ma za zadanie przyspieszyć rozwój innowacyjności i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw z terenu województwa lubuskiego, łącząc wiedzę naukową z potencjałem lubuskich firm. „Akcelerator Innowacji – centrum synergii biznesu i nauki" to projekt dedykowany wsparciu współpracy nauki i biznesu na rzecz lubuskich przedsiębiorstw oraz jednostek naukowych, zapewniający transfer wiedzy i innowacji oraz promocję dobrych praktyk.

Zapraszamy do udziału w Stażach:

Pracowników przedsiębiorstw, właścicieli przedsiębiorstw, kadrę zarządzającą/kierowniczą z Lubuskiego do udziału w 80-godzinnym programie Stażu, realizowanym w maksymalnym czasie 2-miesięcy w jednostkach naukowych (stażyście przysługuje wynagrodzenie stażowe). W ramach projektu przewidziano 24 miejsca dla pracowników przedsiębiorstw odbywających Staż w Jednostce Naukowej.
Pracowników naukowych z województwa lubuskiego (stażyście przysługuje wynagrodzenie) chcących odbyć 3- miesięczny staż w lubuskim przedsiębiorstwie. W Projekcie przewidziano udział 23 pracowników naukowych, odbywających Staż w przedsiębiorstwach.
Biorąc udział w Projekcie Przedsiębiorstwo może:

wzmocnić swoją konkurencyjność oraz pozyskać innowacyjną wiedzę nie ponosząc kosztów, ponieważ wynagrodzenie stażysty jest w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej,
nawiązać współpracę z jednostką naukową, mieć możliwość przeprowadzenia badań czy opracowania innowacyjnych rozwiązań możliwych do wdrożenia w lubuskich przedsiębiorstwach,
mieć niezwykłą okazję do sprawdzenia w praktyce wiedzy, którą pracownicy naukowi zdobyli na uczelni
zaaplikować wypracowane przez stażystę innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.
Staże dają niepowtarzalną szansę na wzajemne poznanie się środowiska nauki i biznesu. Staż pracownika w jednostce naukowej trwa max 2 miesiące (do realizacji 80 godzin Stażu). Elastyczny czas realizacji stażu, pozwala równocześnie na wykonywanie obowiązków pracowniczych, godzenie życia rodzinnego z pracą w Projekcie.

Stażysta ma szansę odbycia płatnego stażu w jednostce naukowej, co umożliwi osobom z ogromnym doświadczeniem biznesowym na nawiązanie współpracy z jednostką naukową oraz opracowanie propozycji innowacyjnych rozwiązań skrojonych dokładnie na miarę potrzeb firmy.

Staż jest również szansą dla pracowników przedsiębiorstw na wymianę wiedzy i doświadczenia, promocję dobrych praktyk. Stażysta ma niepowtarzalną okazję zaprezentowania przedsiębiorstwa w jednostce naukowej, uświadomienia studentom i pracownikom naukowym obszarów współpracy istotnych dla przedsiębiorstw, możliwości konsultacji z naukowcami, efektem czego będą wytyczne B+R, koncepcje współpracy, konkretne tematy do realizacji we współpracy z nauką oraz rekomendacje od jednostki naukowej dotyczące rozwiązań na rzecz rozwoju biznesu. Z pewnością pozyskane w trakcie staży doświadczenia pracowników przedsiębiorstw będą owocowały w przyszłości, stanowiąc kontynuację współpracy, a wypracowane raz rozwiązania pozostaną w przedsiębiorstwie.

Projekt jest realizowany w partnerstwie przez:

Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej (lider Projektu) odpowiada za organizację staży pracowników naukowych w przedsiębiorstwach;
Park Technologiczny Interior (spółka zarządzająca Parkiem: Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o. o.) – Partner 1 Projektu odpowiada za organizację staży dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych;
Park Technologiczny Eureka z Poznania (Eureka Technology Park Sp. z o. o.) – Partner 2 Projektu odpowiada za organizację szkoleń w ramach Projektu.
Kontakt oraz prezentacja Projektu

Zgłoś się do Akceleratora Innowacji

ZADANIE 2: STAŻE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW/PRACOWNIKÓW PRZEDSIĘBIORSTW W JEDNOSTKACH NAUKOWYCH

Pobierz Regulamin, Umowę o Staż, Formularz Zgłoszeniowy, Deklarację Współpracy, Indywidualny Plan Stażu, wzory pozostałych formularzy

więcej informacji w zakładce PROJEKTY / AKCELERATOR INNOWACJI

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…