Zapraszamy do Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego w Nowej Soli, w którym – wierzymy w to głęboko – niemal każdy znajdzie dla siebie miejsce do aktywnego wypoczynku.

Koniecznie musicie odwiedzić Park Krasnala w którym przywita Was Soluś - największy krasnal na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa – to miejsce, które w piękne słoneczne dni odwiedzają setki dzieci spragnionych wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Ale to nie wszystko: tuż przy parku, znajdziecie się w Wodnym Świecie - miejscu odpoczynku i wędkowania oraz aktywnej rekreacji oczywiście nad wodą. Idąc dalej w głąb parku, odnajdziecie nowo powstały park linowy z kilkoma trasami o różnych poziomach trudności, a także współczesny „trzepak”: czyli street workout park na którym można wykonywać ćwiczenia oparte głównie o masę ciała i obejmujące wszelkiego rodzaju podciągania, przeskoki itp. Na końcu trasy dla miłośników dwóch kółek czeka prawdziwy rowerowy raj: skate park z jednym z największych w Polsce torów dla BMX, spełniający normy olimpijskie . Tuż przy torze bmx są ścianki wspinaczkowe oraz pumptrack - to jazda na specjalnie przygotowanym torze, idealne połączenie bezpiecznej zabawy na rowerze i wszechstronnego treningu - zarówno dla profesjonalistów, jak i całych rodzin. A jeśli będzie Wam za mało atrakcji – to tuż za skate parkiem znajduje się WakePark – ekstremalne szaleństwo na wodzie. Wakeboarding staje się w Polsce coraz bardziej popularnym sportem.

Wiosną 2018 roku otworzyliśmy Park Fizyki – największy taki park w regionie! 4-hektarowy Park Fizyki to 46 urządzeń interaktywnych (edukacyjnych), które swym działaniem potwierdzają wybrane prawa oraz zjawiska wraz z indywidualnymi tablicami informacyjnymi. Każdy z nas może przeprowadzić doświadczenia z zakresu mechaniki, akustyki, hydrostatyki, optyki. Wszystkie urządzenia ustawione są w przepięknym parku, będącym częścią Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego w sąsiedztwie Parku Krasnala, Parku Linowego, skate parku, Wodnego Świata. Całość tworzy kompleks blisko 10 hektarów dobrej, bezpiecznej i aktywnej zabawy dla każdego.

Przyjedź do Nowej Soli bo warto i koniecznie sprawdź na www.odra2014.pl, czy tego dnia w porcie znajduje się statek turystyczny Laguna – rejsy po Odrze są niezapomnianym wrażeniem. Chcesz przyjechać do nas na rowerze, a może dotrzeć statkiem ? Świetny pomysł! Czekamy tu na Ciebie .

Czekamy na Ciebie!
Odwiedź:

Park Krasnala

Skatepark

Wakepark

Park linowy

Laguna i Zefir

Park Fizyki oraz TUTAJ

 

WAŻNE: Nadodrzański Park Rekreacyjny – to przestrzeń pomiędzy ul. Fabryczną i ul. Wrocławską. Proponujemy wjeżdżać od al. Wolności – znajduje się tam największy parking