Powszechnie doceniana szeroko rozumiana informatyzacja oraz zaawansowane systemy i techniki teleinformatyczne z powodzeniem wspomagają pracę i procesy zarządzania w wielu przedsiębiorstwach.

Już dziś produkcja wody czy kontrola procesów oczyszczania ścieków odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych. Ostatnie lata to dla MZGK czas szczególnego rozwoju i ogromnych inwestycji infrastrukturalnych w gospodarkę wodno-ściekową całej Aglomeracji Nowosolskiej. Obecnie przyszedł czas na wzmocnienie sprawności organizacyjnej Spółki i dostępności do nowoczesnych rozwiązań w zakresie komunikacji z Klientem. W 2016 r. Spółka przystąpiła do realizacji planowanej przez wiele lat inwestycji związanej z wdrożeniem systemu zdalnego odczytu wodomierzy. Zadanie to wchodzi w zakres projektu pn. „Budowa systemu informacji przestrzennej (GIS) oraz platformy e-usług dla Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli” współfinansowanego ze środków unijnych. W poprzednich latach, w ramach środków własnych, zostały poniesione nakłady na ujednolicenie oraz wymianę wodomierzy o wyższej klasie dokładności. Obecnie system odczytu wodomierzy opiera się na odczycie dokonywanym przez inkasenta, który w okresie rozliczeniowym dokonuje odczytu u odbiorcy. Zdarza się, że ze względu na brak możliwości dokonania odczytu przez inkasenta, zgodnie z prawem naliczana jest opłata na podstawie średniego zużycia (z określonego w umowie okresu).
Po dokonaniu montażu modułów radiowych na wodomierzach głównych u odbiorców odczyt będzie odbywał się drogą radiową, bez konieczności wizyt u Klienta.

Zainstalowane nakładki samoistnie będą dokonywały odczytu w zadanym czasie. Wystarczy, że inkasent wyposażony w terminal mobilny będzie znajdował się w pobliżu nieruchomości.
Systemem zdalnego odczytu zostaną objęci wszyscy odbiorcy wody dostarczanej przez MZGK Sp. z o.o. Tradycyjnie będą odczytywane tylko wodomierze dodatkowe: np. lokalowe, ogrodowe. Objęcie ich systemem zdalnego odczytu planowane jest w najbliższych latach. Nakładki będą montowane bezpłatnie mieszkańcom Nowej Soli, Ciepielowa i Nowego Żabna. Montaż u odbiorców przewidziany jest w okresie od 27.02.2017 r. do 10.10.2017 r. Realizacja zadania została podzielona na 3 etapy, w ramach których zostanie zamontowanych ok. 4400 szt. nakładek.
W wyniku przetargu została wyłoniona firma AIUT Sp. z o.o. z Gliwic, która zajmie się realizacją zadania. Montaż nakładek będzie realizował podwykonawca - firma PomiarSerwis z Torunia, przy ścisłej współpracy z pracownikami MZGK.

HARMONOGRAM REALIZACJI
I Etap będzie realizowany w marcu i kwietniu br. Przewidziano montaż u odbiorców prywatnych, głównie na Zatorzu w Nowej Soli.
II Etap będzie realizowany w okresie od maja do lipca w miejscowościach Ciepielów, Nowe Żabno a także w Nowej Soli na Starym Żabnie oraz w instytucjach, obiektach zarządzanych przez ZUM.
III Etap będzie realizowany u odbiorców prywatnych na Pleszówku oraz w instytucjach, wspólnotach, obiektach należących do Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Etap ten będzie realizowany od sierpnia do października 2017 r.
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu montażu będą na bieżąco zamieszczane na stronie www.mzgkns.pl w zakładce Projekty UE. Mieszkańcy informowani są poprzez specjalnie przygotowane ulotki. Informacje można również uzyskać pod wskazanymi numerami telefonów.

517 612 967 lub 508 374 589 Inwestycje w MZGK Sp. z o.o. w Nowej Soli realizuje Dział Rozwoju i Inwestycji: tel. 68 478 51 23

 

Przeczytaj ulotkę

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…